Як правильно вибрати гіпсокартон: поради практиків

Гіпсокартонні плити, або як їх ще часто називають гіпсокартонні панелі – дуже популярний будматеріал для внутрішніх робіт. Причому, якщо раніше вибір обмежувався стандартним гіпсокартоном, то сьогодні існують стінові, стельові, арочні панелі, а крім того матеріали з додатковими властивостями: вологостійкі, термостійкі і акустичні.

При великій різноманітності продукції, представленої на ринку, фахівці радять звертати увагу на цілий ряд характеристик гіпсокартону – від якості сировини і міцності до товщини і розмірів листа і в цілому, орієнтуватися на стійкі європейські стандарти якості. Наприклад, якщо ширина і довжина плит більше стандартних, то це ускладнює монтаж, адже потрібна додаткова підрізування плит для забезпечення правильного обпирання плити на каркас.

Також згідно з рекомендаціями провідних європейських виробників, руйнівне зусилля вздовж волокон має становити не менше 600 Н, а прогин уздовж волокон – не більше 1 мм.

Однак на практиці продукція багатьох виробників не відповідає зазначеним стандартам.

До чого це може призвести? Наприклад, підвищений показник прогину вздовж волокон свідчить про недостатню міцності плити, і в разі підвищеної відносної вологості на об’єкті (при монтажі або під час експлуатації), збільшуються ризики «провисання» обшивки стель з можливим утворенням тріщин.

Що стосується глибини і ширини скоса кромок, то відхилення від стандартів веде до зниження якості закладення швів обшивки і, як наслідок, до зменшення міцності швів.

Важливою характеристикою є вага плити. Наприклад, у гіпсокартону (виробник Siniat,) вага квадратного метра плити становить менш рекомендованих 6,3 кг. Такий знижений питома вага плити свідчить або про нестабільність технологічного процесу, або про економію сировини, що може позначитися на якісних показниках гіпсокартону. Якщо ж вага плит більше стандартного, це призводить до збільшення транспортних витрат і трудомісткості при вантажно-розвантажувальних роботах, а також при монтажі.

Але мабуть, найголовніша характеристика гіпсокартону – це гладка рівна поверхня. Адже саме вона дозволяє легко і швидко робити обробку стін, стель, перегородок і отримувати хороший результат, особливо при використанні лакофарбової продукції в обробці.

У провідних європейських виробників з цим проблем не виникає, а от продукція російського і білоруського виробництва далека від досконалості. Наприклад, на аркушах гіпсокартону ТМ «Белгіпс» (він же «Волма», виробництво Росії), можна помітити хвилеподібні нерівності, усунення яких призводить до істотного збільшення витрат фінішної шпаклівки і підвищує трудомісткість обробки.

У підсумку, можна зробити висновок, що при виборі гіпсокартону для будівництва та ремонту, важливо радитися з фахівцями, беручи до уваги не тільки ціну, але і якість матеріалу, а також репутацію виробника. Тоді ваші інвестиції в будматеріал точно окупляться!

leave a Comment

Your email address will not be published.*